top of page
  • תמונת הסופר/תדניאל שחר

אתם יודעים מה מפחיד? להפעיל את השיטה שלי על עצמי! עשיתי זאת

עודכן: 28 בספט׳ 2021

אני הולך לעשות כעת מעשה אמיץ, מעשה שחששתי לעשות בפרהסיה. אני הולך להפעיל את גישתי "לב למען הצלחה" על עצמי. פעמים רבות כל כך אני חושף אותה מולכם בעודי נותן דוגמאות חיות מתלמידיי האהובים, אבל נדיר שאני משתף אתכם בפצעים שלי.

אז בעקרון, יש בחור ידוע שאני מאוד מקנא בו. לא נכנס לשמות מן הסתם, אבל זה הגיע למצב שזה גורם לי ממש לערער על עצמי, ולכן זהו הזמן ש"לב למען הצלחה" תעזור לי לפתור את זה אחת ולתמיד.

בשלב הראשון אני חייב להכיר בקושי. יותר מזה, אני מוכרח להגדירו במילים. "אני מקנא באדם הזה, על כל הפרסום שהוא זוכה בו וההערצה מבחוץ, שאולי יכולתי לזכות בה בעצמי." הנה, הוצאתי את זה. זה מתנגן לי בראש כעת ואני יודע שזה מוחשי. אני מכיר בקושי הזה ומחליט לקבל אותו לחיקי. אני יוצר איתו מערכת יחסים על-מנת שלא יהפוך למצוקה, כי שם כבר אהיה בבעיה.

בשלב השני, כדי לפעול לשינוי המצב הקיים, אני חייב להפנים על מי וכיצד הקושי שלי משפיע. מי מעורב במצב הזה. הקושי הזה, "הקנאה לפרסום", משפיע קודם כל עליי וגורם לי לתחושה עכורה. התחושה הזו בתורה גורמת אי נעימות ומתח בתא המשפחתי שלי עם אשתי, וכמו כן מערערת את הדימוי העצמי שלי ופוגעת באיכות הדרכת הרכיבה הטיפולית שלי. כעת מרגע שהפנמתי את זה, ואני יודע שישנם נוספים המושפעים מהמצב, עולה בי המוטיבציה לרצות להשפיע בעצמי עוד יותר.

בשלב השלישי אני חייב להרגיש, הלכה למעשה ותרתי משמע, את הכאב שהקושי הזה גורם לי, זה בעצם הקש ששובר את גב הגמל ומכריע על שינוי המצב, ולכן הוא שלב כל כך קריטי. אז הביטוי של הקושי הזה בפועל, הוא שמצאתי את עצמי עוקב אחר אותו אדם על בסיס די קבוע ומגיב לו רק בשביל שיגיב לי חזרה, כדי שהפרגון שהוא ישיב לי יעלה בי חזרה את ההערכה העצמית. בזכות הפעולה הזו, שנראית לי מגוכחת כשאני מציב אותה כך מולי, אני יוצא עם תובנה חשובה - אני מחפש אישור מבחוץ שהערך שלי גבוה.

בשלב הרביעי, עכשיו מכשאני יודע מה ניסיתי להשיג בקושי הזה, אני מוצא דרך ייחודית אחרת שמתאימה לי, אשר באמצעותה אוכל להשיג את האישור לערכי הגבוה באופן שלא ימנע ממני הצלחה אלא יניע את ההצלחה. אני מקבל החלטה להשקיע מאמצים גדולים יותר בתלמידי הרכיבה הטיפולית שלי, על-מנת להשיג ביושר מהם ומהוריהם את האישור המיוחל. כן, חשוב לנו מה חושבים עלינו, זהו האגו הבריא שלנו בני-האדם אשר בונה חלק ניכר מן האופי שלנו ומי שאנחנו. בנוסף, אני מחליט להרחיק לפחות לעת עתה את הפרופיל של הבחור מחיי, כדי לא לערער את עצמי שנית בתהליך ההתעצמות שלי. אני מוכרח להעניק לעצמי זמן ואנרגיות טובות, ולמצוא דרך משלי לנצח עם הקושי.

וכך במהרה אני מוצא את עצמי מתחזק. אני מעלה את רמת הכושר שלי, חוזר לעשות פיזיותרפיה, צובר ידע נוסף על רכיבה טיפולית ומשקיע יותר בכל שיעור ושיעור במגרש. הנה גיליתי את האמת הייחודית שלי, הדרך שמתאימה לי להתמודדות עם הקושי.

חברים וחברות, אני יוצא עם תחושה טובה ממש מכל הסיפור הזה. הגישה שלי, "לב למען הצלחה", לגמרי עובדת. דניאל שחר - הדרכה. הרצאה. השראה


הלוגו של חונכות לב למען הצלחה על רקע של קלף ושולחן עץ

7 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page